XXV Konferencja Origami w Terapii i Edukacji - Bydgoszcz

21.03

2015

XXV Konferencja Origami w Terapii i Edukacji - Bydgoszcz

 

 

 

XXV OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA
ORIGAMI W TERAPII I EDUKACJI

Origami narzędziem holistycznego rozwoju

21.03.2015  Bydgoszcz 

 
Organizatorzy programowi: Polskie Centrum Origami 
                                                  Bydgoski Klub Origami „ Orizuru” 
 
Organizator finansowy: Pracownia Pedagogiczna im. Prof. Ryszarda Więckowskiego 
 
Współpraca - miejsce KOTE: Zespół Szkół nr 32  w Bydgoszczy  ul. Krucza 5a
 
  

 
Szanowni Państwo, 
 
     Zarząd Stowarzyszenia Polskie Centrum Origami serdecznie zaprasza nauczycieli, wychowawców, studentów oraz tych wszystkich, dla których sztuka składania papieru stała się edukacyjną przygodą, sposobem wzbogacenia warsztatu pracy z uczniami. Tym razem KOTE organizujemy w innym niż dotychczas terminie oraz w nieco zmienionej formie organizacyjnej.
Zajęcia dydaktyczne  poprowadzi dla Państwa nowa grupa instruktorów origami, która przez rok doskonaliła swe umiejętności metodyczne podczas kursu instruktorskiego.  Pragniemy, aby kolejne KOTE przede wszystkim stało się spotkaniem miłośników wykorzystania origami w edukacji – a nie wyłącznie miłośników samego składania papieru – zgodnie z założeniami, które wiele lat temu zapoczątkowały utworzenie tej formy działalności PCO.
 
     Warsztaty podczas KOTE pokażą zastosowanie w edukacji modeli origami już Państwu znanych, ale także nowych, przede wszystkim jednak ich istotą będzie przedstawienie procesu uczenia się dziecka, w którym składanie papieru ma swe zastosowanie z uwagi na konkretną rozwojową funkcję. Każdy, kto spotkał się ze sztuką składania pierwszy raz pragnął składać kolejne modele. Jest ich tak wiele, że nie sposób poznać całego ich arsenału. Nie wszystkie jednak formy czy techniki składania mają swe edukacyjne zastosowanie. Trzeba się również  zastanowić, co będzie celem procesu uczenia przy pomocy origami i to  właśnie cel edukacyjny, a nie sama forma stanowić będzie o istocie sposobu jej wykorzystania. Origami bowiem nie jest przedmiotem edukacji szkolnej, ale techniką pracy nastawioną na rozwój ucznia, wzbogacającą edukacyjne doświadczenia dzieci. 
 
     Zapraszam serdecznie na spotkanie do Bydgoszczy. Drugi raz w historii Polskiego Centrum Origami  gospodarzem KOTE będzie gościnny Bydgoski Klub PCO Orizuru. Korzystając zatem z tej gościnności na pewno składać będziemy żurawie - bardzo różne i nie koniecznie te klasyczne.
 
     Proszę o uważne przeczytanie i wypełnienie karty zgłoszenia
 
Prezes Zarządu PCO
Dorota Dziamska
 

RELACJE:
 
 
 
Gotowi do KOTE - zaraz zaczynamy warsztaty
 
Pierwsze składanki....
 
Łączymy się z Nową Zelandią.
 
Oficjalne rozpoczęcie XXV KOTE
 
 ORIZURU - dziękujemy!
 
Osoby, które zechcą udostępnić nam swoje zdjęcia, prosimy o nadsyłanie ich na adres: graz.ka@gazeta.pl.
Opublikujemy je z nazwiskiem autora.
 

 
 
 
 
Informacja dla wszystkich uczestników KOTE 2015 łącznie z osobami prowadzącymi zajęcia.
Prosimy o zabranie ze sobą jak zwykle: nożyczek, kleju, a także OBOWIĄZKOWO PUDEŁKA PO BUTACH.
W ramach opłaty uczestnicy otrzymują: materiały do warsztatów; egzemplarz biuletynu stowarzyszenia "Origami w Terapii i Edukacji" (zawierający artykuły metodyczne, pomysły na zabawy z dziecmi i uczniami, schematy modeli tradycyjnych i autorskich, materiały dotyczące ruchu flażoletowego w Polsce); kawę i herbatę. Obiad wymaga dodatkowej opłaty wniesionej łącznie z opłatą za udział w KOTE.
 
Karta zgłoszenia do pobrania - oraz informacja o terminach zgłoszenia, kosztach, sposobie dokonywania wpłat.
 
 
Zgłoszenia proszę przesyłać na adres: dorota@origami.org.pl
 
 

 

powrót