Plener Origami w Krakowie

20.06

2014

Plener Origami w Krakowie


Zapraszamy na kolejny Plener Origami, organizowany przez Galicyjski Oddział PCO, który odbędzie się w Krakowie w dniach 20 - 22 czerwca 2014 r. 

 

Gościem specjalnym Pleneru będzie Ilan Garibi z Izraela. Ilan wszedł do świata origami niedawno, ale niezwykle aktywnie. Znany jest z modeli abstrakcyjnych, bazujących na powtarzaniu elementarnego motywu i symetrii. Typowe dla niego prace to tesselacje i korugacje.

 

To już trzynasty Plener, aby nie zapeszyć oznaczyliśmy tegoroczny Plener tajemniczym symbolem X3.

Na przekór powszechnym przekonaniom naszym tematem przewodnim będzie szczęśliwa trzynastka – wszystko, co wiąże się ze szczęściem i losowością. Liczymy, że przywieziecie modele nawiązujące do tematu Pleneru. Aby ułatwić dajemy kilka podpowiedzi: kostka, która zawsze losuje wygraną; bączek zatrzymujący się na jednym z kilku wyborów, strzały i tarcza, koło fortuny, guzik z dwiema lub czterema dziurkami (do łapania się, gdy zobaczymy kominiarza), kominiarz, kostka trzynastościenna.

Plener odbędzie się w tym samym miejscu, co poprzednie dwa: w Szkole Podstawowe nr 29 w Krakowie. Miejsce to łączy w sobie zalety centrum Krakowa i ubocza na zielonym wzgórzu Lasoty, więc wspaniale nadaje się na plener artystyczny.

Ważne informacje znajdziecie tutaj:
Strona Pleneru:     www.origami.edu.pl/index.php/start-plenery
Mapa Pleneru:         http://goo.gl/maps/088FK
Ulotka informacyjna:
http://www.origami.edu.pl/images/plenery/plener13-2014/2014-plener-flyer-pl.pdf

Karta zgłoszenia:
http://www.origami.edu.pl/images/plenery/plener13-2014/2014-rejestracja-pl.pdf

W imieniu organizatorów
Krystyna i Wojciech Burczyk

powrót