XII BYDGOSKI KONKURS ORIGAMI

27.04

2013

XII BYDGOSKI KONKURS ORIGAMI

Konkurs i przegląd odbywają się w ramach corocznych spotkań szkolnych klubów origami.
Organizatorem przeglądu i konkursu jest Bydgoski Klub Origami „ORIZURU” (Oddział Polskiego Centrum Origami) wspólnie ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno–Wychowawczym Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille’a w Bydgoszczy. 
Przegląd i konkurs odbędą się w dniu 27 kwietnia (sobota) 2013r. od godziny 1030 do 13 00.
Przegląd będzie odbywał się w 4 grupach wiekowych: przedszkolaki, dzieci młodsze - klasy 1-3, dzieci starsze - klasy 4-6,  gimnazjaliści
 
Kontakt w sprawach organizacyjnych: 
- Jolanta Gackowska tel.: 052 3437206 
- Marta Kozłowska tel.: 667475920
 
 

Bydgoski Klub Origami „ORIZURU” wraz ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno- Wychowawczym nr 1 im. Louisa Braille’a w Bydgoszczy po raz dwunasty zorganizował w dniu 27. kwietnia 2013 Bydgoski Konkurs Origami i Przegląd Umiejętności Członków Szkolnych Klubów Origami.

W przeglądzie udział wzięło 45 uczestników z różnych placówek (przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, kluby, kluby) województwa kujawsko-pomorskiego. Każdy uczestnik wykonał z pamięci po jednej pracy w kategoriach: roślina, zwierzę, zabawka i pudełko. Twórcy ciekawych i starannie złożonych prac zostali wyróżnieni przez Marka Chiberskiego, honorowego prezesa Klubu „ORIZURU”,  modelami smoka i konika morskiego.

Na uwagę zasługuje fakt, że przegląd zdobył swoich stałych uczestników i z wielką radością obserwujemy ich coraz wyższy stopień umiejętności składania papierowych modeli.

W tym samym czasie co przegląd odbywał się konkurs (do którego przystąpiło 8 uczestników) i warsztaty dla opiekunów. Każdy młody origamista biorący udział w konkursie wykonywał dwie dowolne prace (w tym jedną modułową) oraz dwie prace na podstawie wybranych przez siebie schematów (z 5 do wyboru) przygotowanych przez organizatorów. Komisja w składzie: Marek Chiberski, Izabela Czerwińska i Katarzyna Niwińska po przejrzeniu i ocenieniu wykonanych prac konkursowych przyznała następujące równorzędne miejsca: 

I miejsca:

Romana Gabrych – Klub Origamii „Motylek” z Tucholi
Krystian Walczewski – Publiczne Gimnazjum nr 3 ze Żnina 
Monika Szumska – Szkoła Podstawowa nr 18 z Torunia
Joanna Kędzierska – Gimnazjum nr 29 z Torunia
 
II miejsca:
Marcelina Kaczmarek – Szkoła Podstawowa nr 1 ze Żnina
Dominika Bucholc – Szkoła podstawowa nr 1 z Tucholi
 
III miejsca:
Artur Radko – Szkoła Podstawowa nr 63 z Bydgoszczy
Agnieszka Krzesiwczyk – Zespół Szkół nr 7 z Bydgoszczy
 
Wszyscy uczestnicy otrzymali indywidualne dyplomy a origamiści konkursowi dyplomy i drobne upominki.
 
Dziękujemy za wspólną zabawę!
 

powrót